Akce pro veřejnost


Drum circle

bubnovani-01

Do naší hudební školy si můžete přijít zabubnovat na tzv. Drum circle, který vzniknul z afrických rituálů a jehož cílem je hudební ventil a relaxace těla i duše.

Jak to probíhá?

Sejde se banda lidí, kteří si na Drum circle zarezervovali místo, a společně si pod vedením Zdeňka Drahoše vyzkouší hrát na africké bubny Djembe, poznají různé druhy perkusí a mnoho dalších zajímavých nástrojů. Na všechny tyto nástroje si na Drum circlu můžete zkusit i zahrát. Není nutné být zkušeným muzikantem, se Zdeňkem může bubnovat každý, neb jde o to zahrát si spolu a zahrát si pro své potěšení. Zdeněk je zkušený lektor a vedoucí drum circlu, zabývá se muzikoterapií, tudíž je mu předávání hudby zábavnou a přirozenou formou vlastní.

Proběhlé Drum circly si účastníci velmi chválí a své zážitky popisují jako velmi hřejivé a jedinečné.

Drum circle je pořádán pravidelně jednou za půl roku, někdy i vícekrát. Datum a čas konání je zveřejňován na webových stránkách a na facebooku Hudební školy Boříkové.

 

Vánoční besídka

 

Každý rok před Vánoci pořádá Hudební škola Vánoční besídku, na které se sejdou všichni Boříkové (žáci i učitelé) a jejich příbuzní a kamarádi. Boříkové si na této akci navzájem ukáží, co se za poslední půlrok naučili a společně se všemi ostatními účastníky si zahrají a zazpívají své oblíbené písně.ahoj

Naším cílem je Vánoční besídku organizovat tak, aby byl posluchač aktivně zapojen do vystoupení a aby jen neseděl a nečekal, až si jeho dítě „odehraje“ to, co má a mohl odejít domů. Proto u nás posluchač zpívá, hraje na perkuse a po vystoupení si může i na něco zahrát, nebo se případně zúčastnit workshopu, nebo soutěže, které k besídce patří.

V roce 2015 byl například součástí besídky právě workshop Drum circlu a rodiče soutěžili v kulinářských dovednostech o nejrychleji vytvořený pokrm, který zároveň nejlépe chutnal.

Jde prostě o to se sejít, zahrát si, pohrát si a společně si užít hudbu, tak jak to u Boříků děláme.

 

Konec školního roku – zpívání u ohně s kytarou a buřtem

13465930_2046028912288875_7949276617364280842_n

Na konci školního roku se opět scházejí všichni žáčci, jejich příbuzní a kamarádi na akci, jejíž smyslem je ukázat Boříkům (hudebníkům) smysl jejich hraní či zpívání. Na této akci si totiž společně všichni u ohně zahrají písně, které se přes rok učili. Nejde o vystoupení, jde o to se na sebe vzájemně naladit a hrát s lidmi, se kterými normálně nehraji a třeba i poznat nové kamarády a nové písně. Tato akce je velmi neformální a vězte, že u Boříků není žádná akce příliš formální. Jsme jednoduše takový, jací jsme, a takové nás na těchto akcích uvidíte.

Kromě muzicírování si všichni opečeme buřty, pohovoříme o životě, děti se vyřádí na dětském hřišti a hudebníci hrají, dokud je nezačnou bolet prsty od strun a jejich hlasivky fungují.

 

 

 

Dodatek k akcím

 

Info o konkrétní akci se vždy objeví s co největším možným předstihem (někdy i třeba více než týdenním J ) na stránkách a facebooku Hudební školy Boříkové. Na všechny tyto akce jsou vítáni i nepříbuzní, ne-přátelé (pozn. autora ne-přítel je někdo kdo ještě není přítel, avšak není odpůrcem či nepřítelem) a vlastně i nepřátelé Boříků. Všichni budou vřele přivítáni a my doufáme, že si s námi akci užijí.

tym-01